Skip to main content

Rozwód

Prowadzimy sprawy o rozwód

Statystyki pokazują, że co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem. Problem spraw rozwodowych jest zatem niezwykle powszechny.

Rozwód wiąże się z koniecznością: ustalenia winy za rozkład pożycia małżeńskiego, określenia wysokości alimentów na małoletnie dzieci, uregulowania sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi, ustalenia sposobu kontaktu z dziećmi, rozstrzygnięcia o korzystaniu ze wspólnego mieszkania rozwiedzionych małżonków. Poza wymienionymi wyżej rozstrzygnięciami w wyroku rozwodowym może się znaleźć rozstrzygnięcie o alimentach na rzecz byłego małżonka, orzeczenie eksmisji jednego z małżonków czy podziale majątku wspólnego małżonków. Jak widać jest wiele konsekwencji prawnych, związanych z podjęciem decyzji o zakończeniu trwania związku małżeńskiego. Dotyczą one zarówno sfery osobistej, jak i majątkowej rozwodzących się małżonków.

Dlaczego rozwody dla wielu osób stanowią ogromną traumę? Z reguły dlatego, że podejmujemy tę walkę samodzielnie, nie znając obowiązującego prawa i procedur.

Czy pomoc profesjonalnego pełnomocnika jest konieczna?

Pamiętaj, że masz naprawdę wiele do stracenia. Niekorzystne ustalenie zasad opieki nad dziećmi lub nawet odebranie praw rodzicielskich, konieczność płacenia na rzecz byłego współmałżonka lub dzieci wysokiej kwoty alimentów, to tylko niektóre z ryzyk na jakie możesz być narażony w postępowaniu rozwodowym.

To wszystko może się wydarzyć, jeżeli nie zaufasz profesjonalnemu pełnomocnikowi. Ze swojej strony w postępowaniu rozwodowym zapewniamy profesjonalną opiekę prawną, opartą na przejrzystych zasadach współpracy.

Zachęcamy do kontaktu

- obiecujemy sprostać Twoim oczekiwaniom
i przejść przez prawne kruczki w sposób
jak najbardziej zrozumiały dla Ciebie!
Formularz kontaktowy

* - wymagana zgoda

Pomoc przy rozwodach to:

  • doradzamy przed wszczęciem postępowania rozwodowego, które rozwiązania będą najkorzystniejsze dla naszego Klienta
  • prowadzimy negocjacje oraz mediacje przedsądowe, których celem jest jak najszybsze i jak najmniej bolesne uregulowanie po myśli naszego Klienta wszelkich kwestii koniecznych do rozstrzygnięcia w Jego sprawie rozwodowej
  • sporządzamy wszelkie pisma procesowe – pozew o rozwód, odpowiedź na pozew o rozwód, inne konieczne pisma w toku procesu o rozwód
  • reprezentujemy naszego Klienta na rozprawach sądowych
  • zapewniamy reprezentację naszego Klienta, aż do wydania prawomocnego wyroku rozwodowego

Polecamy przygotowany przez nas e-book Jak się rozwieść, który szerzej omawia kwestię rozwodu.